Domov - Vedomosti - Podrobnosti

Mesačná výrobná kapacita kremíkového kovu v Číne: októbrové údaje a miera uvoľňovania

Októbrový údaj a čo meria

V októbri dosiahla mesačná výrobná kapacita kremíkového kovu v Číne 392 070 ton s mierou uvoľňovania 68,60 %, čo je o 0,04 % viac ako v predchádzajúcom mesiaci. Od januára do októbra bola kumulatívna výrobná kapacita 3 314 270 ton. Tieto tri čísla odpovedajú na tri rôzne otázky a ich spoločné čítanie hovorí viac ako čítanie ktoréhokoľvek z nich samostatne.

Mesačný údaj je objem skutočne vyrobený v danom mesiaci. Miera uvoľnenia vyjadruje, aká veľká časť inštalovanej kapacity bola zapnutá: miera 68,60 % znamená, že zhruba 31,4 % nominálnej kapacity zostalo nečinných, či už preto, že pece boli odstavené z dôvodu údržby, pretože nebola k dispozícii energia, alebo preto, že sa výrobcovia držali na nízkej marži.

Predpokladaná nominálna kapacita a čo hovorí kupujúcim

Rýchlosť uvoľňovania umožňuje odvodiť inštalovanú základňu. Ak 392 070 ton predstavuje 68,60 % kapacity, potom implikovaná nominálna mesačná kapacita je asi 571 500 ton (392 070 ÷ 0,6860). Ide skôr o odvodený údaj ako o zverejnený údaj, ale je to číslo, ktoré kupujúci potrebuje pri posudzovaní toho, koľko dodatočného kovu by mohlo vstúpiť na trh, ak by ceny oprávňovali chod pecí naprázdno.

Mesačný výstup: 392 070 ton v októbri

Rýchlosť uvoľňovania: 68,60 %, medzimesačne o 0,04 percentuálneho bodu viac

Kumulatívne od januára do októbra: 3 314 270 ton

Implikovaná mesačná produkcia v zvyšku roka: v priemere asi 331 400 ton (3 314 270 ÷ 10)

Rozdiel medzi desať{0}}mesačným priemerom približne 331 400 ton a 392 070 tonami zaznamenanými v októbri je významný. Naznačuje to, že miera chodu sa v priebehu roka zlepšila, namiesto toho, aby zostala stabilná, čo je v tomto odvetví bežný sezónny model.

Prečo sa miera uvoľňovania pohybuje: výkon, sezóna a náklady

Kremíkový kov sa vyrába v peciach s ponoreným oblúkom, ktoré spotrebúvajú veľké množstvo elektrickej energie a energia predstavuje najväčšiu časť výrobných nákladov. V Číne sa podstatná časť kapacity nachádza v Yunnan a Sichuan, kde huty nakupujú vodnú energiu. Počas obdobia dažďov majú tieto provincie nízke tarify a výrobcovia zvyšujú produkciu; v období sucha sa tarify zvyšujú, energia môže byť pridelená na prídel a pece sú nečinné alebo prevádzkované pri zníženom zaťažení. Kapacita v Sin-ťiangu, Vnútornom Mongolsku a iných uhoľných-regiónoch sa správa odlišne, pretože jej ekonomika sleduje ceny uhlia a siete a nie zrážky.

Táto geografická poloha vysvetľuje, prečo nie je miera celoštátneho uvoľňovania pod 70 % nezvyčajná. Je to aritmetický výsledok veľkého sezónneho bloku kapacity, ktorý je nižší ako menovitý rating, kompenzovaný stabilnejšou produkciou inde. Pre každého, kto číta mesačnú správu o kapacite, je preto rýchlosť uvoľňovania lepším signálom flexibility dodávok ako samotná hlavná tonáž.

Ako sa triedi kremíkový kov

Kremíkový kov je klasifikovaný skôr podľa chemickej čistoty než podľa pôvodu a druhy, ktoré sa pohybujú vo veľkom obchode, sú identifikované podľa limitov železa, hliníka a vápnika. Podľa GB/T 2881 je kremíkový kov označený kódom ako Si553, Si441, Si3303, Si2202 alebo Si1101, v ktorom číslice udávajú maximálny obsah železa, hliníka a vápnika v stotinách percenta. Vyššie-triedy čistoty prinášajú prísnejšie limity a zodpovedajúcu vyššiu cenu.

Rodina triedy Ovládacie prvky Typické použitie
Si553, Si441 Železo, hliník, vápnik Zliatiny hliníka, všeobecné metalurgické využitie
Si3303, Si2202 Železo, hliník, vápnik Silikóny, hliníkové zliatiny s prísnejšími limitmi
Si1101 a vyššie Veľmi nízky obsah železa, hliníka, vápnika Polysilikónová surovina, použitie-súvisiace s elektronikou

Táto trieda tiež riadi spracovanie: výrobca dodávajúci hliníkové taviace pece môže tolerovať iný profil nečistôt ako ten, ktorý napája závod na výrobu silikónu alebo polysilikónu, a preto je využitie kapacity len zriedka rovnomerné v celej inštalovanej základni.

Čítanie mesačných správ o kapacite v praxi

Tri zvyky robia mesačnú správu o kapacite užitočnou a nie len zaujímavou. Po prvé, vždy spárujte výstup s rýchlosťou uvoľňovania, pretože nárast tonáže pri klesajúcom využití znamená niečo iné ako nárast spôsobený novou kapacitou. Po druhé, postupujte podľa kumulatívneho čísla, pretože vyhladzuje sezónne výkyvy a odhaľuje, či rok predbieha alebo zaostáva za predchádzajúcim. Po tretie, porovnajte mesačné číslo s kumulatívnym priemerom: keď je posledný mesiac výrazne nad priemerom od začiatku roka, ako je údaj 392 070 ton oproti približne 331 400 tonám, trh je skôr vo fáze rozmachu ako na plošine.

Často kladené otázky

Otázka: Aká bola mesačná výrobná kapacita Číny kremíka v októbri?
Odpoveď: Bolo to 392 070 ton s mierou uvoľňovania 68,60 %, čo bolo o 0,04 % viac ako v predchádzajúcom mesiaci.

Otázka: Čo znamená miera uvoľnenia 68,60 %?
A: To znamená, že 68,60 % nominálneho inštalovaného výkonu bolo v danom mesiaci skutočne v prevádzke. Zostávajúca kapacita bola nečinná alebo bežala pod menovitým výkonom, zvyčajne kvôli údržbe, napájaniu alebo slabým rezervám.

Otázka: Aká bola kumulatívna výrobná kapacita od januára do októbra?
Odpoveď: Kumulatívne číslo bolo 3 314 270 ton za desať-mesačné obdobie, v priemere asi 331 400 ton za mesiac.

Otázka: Môže sa rýchlosť uvoľňovania použiť na odhad celkovej inštalovanej kapacity?
A: Áno. Vydelením mesačnej produkcie rýchlosťou uvoľňovania sa získa predpokladaná nominálna mesačná kapacita približne 571 500 ton, čo je skôr odvodený odhad než publikovaná štatistika.

Otázka: Prečo sa rýchlosť uvoľňovania počas roka mení?
Odpoveď: Elektrina dominuje v nákladoch na tavenie kremíkového kovu. Kapacita-vodnej energie v Yunnane a S'-čchuane je najťažšia v období dažďov a v období sucha je obmedzená alebo nečinná, zatiaľ čo kapacita na báze uhlia-v severnej Číne má iný nákladový cyklus.

Otázka: Ako je kremíkový kov klasifikovaný pre obchod?
Odpoveď: Podľa GB/T 2881 je kremíkový kov označený kódom ako Si553 alebo Si3303, v ktorom číslice označujú maximálny obsah železa, hliníka a vápnika v stotinách percenta.

Zaslať požiadavku

Tiež sa vám môže páčiť